Kontakta oss


HUVUDKONTOR

0980-82407

Lennart ”Lelle” Häggroth, VD
lelle@lthtraktor.se

Ronny Häggroth, delägare
ronny@lthtraktor.se

Tommy Häggroth, delägare
tommy@lthtraktor.se

Roland Lindmark, controller
roland@lthtraktor.se

Eva Stålnacke, HR & KMA
eva@lthtraktor.se

Administratörer
kontor@lthtraktor.se


VERKSTÄDER

Thomas Keskitalo, verkstadsansvarig Entreprenad
thomas@lthtraktor.se

Tom Johansson, arbetsledare KUJ
tom@lthtraktor.se

Bosse Salomonsson, verkstadsansvarig Svappavaara
bo@lthtraktor.se


UTBILDNING

Åke Andersson, utbildare
ake@lthtraktor.se

Boka utbildning
utbildningen@lthtraktor.se


KIRUNA UNDERJORD, KUJ

Simon Raattamaa, platschef
simon@lthtraktor.se

Tillredning, transport & skuthantering
0980-71777
070-3952407
kuj@lthtraktor.se

Alexander Hedin, arbetsledare
Daniel Eliasson, arbetsledare
Per-Arne Dunbäck, arbetsledare
Martin Rönnebro, arbetsledare

Vägunderhåll
Marcus Haapalainen, arbetsledare

0980-715 98
073-094 24 07
vu@lthtraktor.se

Konsul
Andreas Lindmark, arbetsledare
070-335 24 07
andreas@lthtraktor.se


SVAPPAVAARA

Mikael Ingman, platschef
mikael@lthtraktor.se

Matilda Häggroth, administratör
matilda@lthtraktor.se

Arbetsledning Svappavaara
070-538 24 07
lth.svp@lthtraktor.se

Dennis Häggroth
Julia Lindmark
Martin Björk


ENTREPRENAD

Anders Sundholm, platschef
anders@lthtraktor.se

Jens Räty, arbetsledare
070-609 24 07
jens@lthtraktor.se

Karin Skoglind, transportledare
karin@lthtraktor.se

Patrik Rönnebro, projektledare
patrik@lthtraktor.se

Peter Kauppi, projektledare
pekka@lthtraktor.se

Torbjörn Olsson, projektledare
torbjorn@lthtraktor.se

Offertförfrågningar
entreprenad@lthtraktor.se


KAUNISVAARA

Thord Thorneus, arbetsledare
070-338 24 07
thord@lthtraktor.se


RIVNING, SANERING & ÅTERVINNING

Mats Helin, arbetschef
070-630 66 28
mats.helin@lthtraktor.se