Kontakta oss


Växel & administration LTH Traktor
0980-82407

 


HUVUDKONTOR

Peter Niemi, VD
peter.niemi@lthtraktor.se

Lennart ”Lelle” Häggroth, delägare
lelle@lthtraktor.se

Ronny Häggroth, delägare
ronny@lthtraktor.se

Tommy Häggroth, delägare
tommy@lthtraktor.se

Roland Lindmark, controller
roland@lthtraktor.se

Eva Stålnacke, HR & KMA
eva@lthtraktor.se

Administratörer
kontor@lthtraktor.se


VERKSTÄDER

Thomas Keskitalo, verkstadsansvarig Entreprenad
thomas@lthtraktor.se

Tom Johansson, arbetsledare KUJ
tom@lthtraktor.se

Magnus Lundgren, verkstadsansvarig Svappavaara
magnus@lthtraktor.se


UTBILDNING

Åke Andersson, utbildare
ake@lthtraktor.se

Boka utbildning
utbildningen@lthtraktor.se


KIRUNA UNDERJORD, KUJ

Simon Raattamaa, platschef
simon@lthtraktor.se

Tillredning, transport & skuthantering
0980-71777
070-3952407
kuj@lthtraktor.se

Daniel Eliasson, arbetsledare
Martin Rönnebro, arbetsledare
Mikael Vanhaniemi, arbetsledare
Emil henriksson, arbetsledare

Vägunderhåll
Markus Haapalainen, arbetsledare

0980-715 98
073-094 24 07
vu@lthtraktor.se

Konsul
Andreas Lindmark, arbetsledare
070-335 24 07
andreas@lthtraktor.se


SVAPPAVAARA

Mikael Ingman, platschef
mikael@lthtraktor.se

Matilda Häggroth, administratör
matilda@lthtraktor.se

Arbetsledning Svappavaara
070-538 24 07
lth.svp@lthtraktor.se

Dennis Häggroth
Anders Tannerdal
Jesper Ter-Borsch (vik)


ENTREPRENAD

Anders Sundholm, platschef
anders@lthtraktor.se

Jens Räty, arbetsledare
070-609 24 07
jens@lthtraktor.se

Karin Skoglind, transportledare
karin@lthtraktor.se

Patrik Rönnebro, projektledare
patrik@lthtraktor.se

Peter Kauppi, projektledare
pekka@lthtraktor.se

Torbjörn Olsson, projektledare
torbjorn@lthtraktor.se

Offertförfrågningar
entreprenad@lthtraktor.se


KAUNISVAARA

Thord Thorneus, arbetsledare
070-338 24 07
thord@lthtraktor.se


RIVNING, SANERING & ÅTERVINNING

Mats Helin, arbetschef
070-630 66 28
mats.helin@lthtraktor.se


HEMSIDAN & SOCIALA MEDIER

Ansvariga

Matilda Häggroth
matilda@lthtraktor.se

Eva Stålnacke
eva@lthtraktor.se