Kontakta oss

Växel – 0980-82407


HUVUDKONTOR

Peter Niemi, VD
070-694 86 74
peter.niemi@lthtraktor.se

Lennart ”Lelle” Häggroth, delägare
lelle@lthtraktor.se

Ronny Häggroth, delägare
ronny@lthtraktor.se

Tommy Häggroth, delägare
tommy@lthtraktor.se

Roland Lindmark, Ekonomichef
0980-782 51
roland@lthtraktor.se

Eva Stålnacke, HR & Hållbarhetschef
070-639 24 07
eva@lthtraktor.se

Matilda Häggroth, KMA samordnare – Gruv- & Entreprenad
Projektledare – System, teknik & info
070-188 15 15
matilda@lthtraktor.se

Mats Helin, KMA samordnare – Rivning, flytt & hållbarhet
070-630 66 28
mats.helin@lthtraktor.se

Administratörer
0980-824 07
kontor@lthtraktor.se


ENTREPRENAD

Peter Kauppi, platschef
070-674 82 08
pekka@lthtraktor.se

Karin Skoglind, arbetsledare
070-609 24 07
karin@lthtraktor.se

Offertförfrågningar
entreprenad@lthtraktor.se


LKAB MATERIALTRANSPORTER

Elvira Kauppi, ordermottagare
070-528 24 07
elvira@lthtraktor.se


KIRUNA UNDERJORD, KUJ

Simon Raattamaa, platschef
070-359 24 07
simon@lthtraktor.se

Tillredning, transport & skuthantering
0980-717 77
070-395 24 07
kuj@lthtraktor.se

Martin Rönnebro, arbetsledare
Mikael Vanhaniemi, arbetsledare

Vägunderhåll
Stefan Salomonsson, arbetsledare
0980-715 98
073-094 24 07
stefan.salomonsson@lthtraktor.se

Konsul
Andreas Lindmark, arbetsledare
070-335 24 07
andreas@lthtraktor.se


SVAPPAVAARA

Mikael Ingman, platschef
070-568 24 07
mikael@lthtraktor.se

Annika Johansson, administratör
070-295 24 07
annika@lthtraktor.se

Arbetsledning Svappavaara
070-538 24 07
lth.svp@lthtraktor.se

Julia Lindmark
Anders Tannerdal
Jesper Ter-Borsch


RIVNING- & SANERING

Mats Helin, arbetschef
070-630 66 28
mats.helin@lthtraktor.se


VERKSTÄDER

Thomas Keskitalo, arbetsledare Entreprenad/Svets
070-264 24 07
thomas@lthtraktor.se

Gabriel Mattila, arbetsledare KUJ/UNIO
073-848 33 75
gabriel@lthtraktor.se

Magnus Lundgren, arbetsledare Svappavaara
070-588 24 01
magnus@lthtraktor.se


FASTIGHETER, STRATEGISKT INKÖP & FÖRSÄLJNING

Lelle Häggroth
lelle@lthtraktor.se

Ronny Häggroth
ronny@lthtraktor.se


HEMSIDAN & SOCIALA MEDIER

Ansvariga

Matilda Häggroth
matilda@lthtraktor.se

Eva Stålnacke
eva@lthtraktor.se